Cnoty niewieście

Dziewczyny, jeśli chcecie ugruntować cnoty niewieście, to pamiętajcie:

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to naprawi. Nie trzeba mu o tym przypominać co 6 miesięcy.

*

Dom jest tam, gdzie nie trzeba nosić stanika.

*

Nie przejmuj się tym, co ludzie o tobie myślą. Nie robią tego zbyt często.

*

Zbalansowana dieta, to ciastko w każdej ręce.

*

Jeśli twój facet chce śniadanie do łóżka, to niech śpi w kuchni.

*

Za każdym człowiekiem sukcesu stoi kobieta. Za każdą kobietą sukcesu stoi ona sama.

*

„Miejsce kobiety jest w kuchni…gdzie siedzi wygodnie, popijajac dobre wino I przyglada sie, jak jej wybrany mężczyzna dla niej gotuje” Tessa

*

„Jeżeli wciąż nie poznałaś mężczyzny, u boku którego chciałabyś się zestarzeć, nie przejmuj się. Bez mężczyzny też sie zestarzejesz. Może tylko później” Maria Czubaszek

*

No i najważniejsze:

Jak kochać to księcia, jak je..ć to PIS

Czekam na wasze ugruntowywanie 🙂

42 myśli na temat “Cnoty niewieście

 1. Czuję się twórczo zainspirowany:

  Hej, a gdybym ja ci cnoty gruntowała,
  hej to bym ci nigdy chłopa nie zaznała.
  Hej, bo ten co go mnie matula wskazała,
  kcioł, bym jego gacie śmierdzące wyprała.
  Niech se som je pierze z proboszczem do spółki,
  ja tam wolę chłopców z mej tanecznej szkółki.
  A jak jemu proboszcz cnotę ugruntuje,
  niech go Czarnek głaszcząc do snu przyszykuje.
  A gdy mu się zrobi z tyłu niewygodnie,
  niech wylezie z łóżka i założy spodnie,
  Hej!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wolandzie kochany, wspaniałe, dziękuję za twórczość twą, inspirującą i krzepiącą 🙂 Oby tylko za jakiś czas nie okazało się, że wpisuje się w nurt poezji partyzanckiej, lub wręcz podziemnej 😦 Przytulaski.

   Polubione przez 1 osoba

  1. Matyldo, ugruntowuję w sobie twoje hasło o szybkim opuszczaniu miejsca przez naszą ulubioną partię 🙂 Mam nadzieję, że dołożysz coś z własnych zasobów przysłów cnotliwych 🙂 Buziaki

   Polubienie

 2. Mam jedną wielką cnotę świecącą jasno jak Gwiazda Betlejemska.
  Ta cnota, to brak cnót, przynajmniej takich, o jakich myśli Czarnek.
  Ściskam i pozdrawiam:).

  Polubione przez 1 osoba

 3. Cytat:”W tradycji chrześcijańskiej katalog cnót niewieścich zawarty jest w biblijnej Księdze Przysłów (Prz 31). Przeczytać tu można, że dzielna kobieta (mulier fortis) jest ostoją małżonka, zajmuje się pracami domowymi – przędzie wełnę i len, przygotowuje posiłki, zajmuje się gospodarstwem i ogrodem, jest miłosierna, zapobiegliwa, skrzętna, dobra i mądra, należytą opieką otacza męża i dzieci”.
  No, ok, ale skąd ja mam wziąć ten len i wełnę ? I kołowrotek ? I męża (nie chcę za chiny ludowe!)? Jak widać, nie mam szans na ugruntowanie cnót niewieścich, bo gotuję tylko sobie, kotu i psu, a o tym mowy w biblii nie ma!:)
  Niejakiemu Czarnkowi się chyba pomylił XXI wiek ze średniowieczem:)
  Zastosuję zatem cnotę niewieścią zgodną z duchem czasu: ***** *** oraz leżę i pachnę, bo kto mi zabroni ???

  Polubione przez 1 osoba

  1. Zielona Piranio, jakże ożywczo podziałał na mnie cytat z Księgi Przysłów! Myślę, że każda nie-wiasta otrzyma pocztą pakiet zawierający nie tylko wełnę i len, kołowrotek, żarna i zgrzebło (cokolwiek to jest), a jak trzeba będzie, to nawet jakiegoś chłopa dyżurnego, żeby miała kogo otaczać. Więc proszę nie siać defetyzmu. Przytulaski i 5 + 3

   Polubienie

 4. Ja tylko pragnę jednego: doczekać zmiany żebym mogła z przyjemnością obejrzeć wydarzenia w telewizji, uśmiechnąć się z dobrym życzeniem do twarzy polityków.
  Jak oni wszyscy są dobrani ! Ani posłuchać, ani popatrzeć !
  Pozdrawiam życząc zdrowia po zabiegu 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Dorzuce moje ulubione I przeze mnie czesto I z checia praktykowane: „miejsce kobiety jest w kuchni…gdzie siedzi wygodnie, popijajac dobre wino I przyglada sie, jak jej wybrany mezczyzna dla niej gotuje”:)
  Buziam:)

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Zdecydowanie dom jest tam, gdzie mozna chodzic bez stanika 😁 cnoty niewieście kojarza mi sie jednoznacznie i w liczbie pojedynczej, ale ze juz dawno straciłam, to sie nie wypowiadam 😁 trzymajmy sie i nie dajmy pisowi!

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Ewcia, no pięknie przecież 😁 😉 Osiem gwiazdek po wielokroć dla dobra ludzkości !!!
  A jeśli modły to tylko po to, żeby 1/3 rodaków rozum wrócił, bo 1/3 go ma, 1/3 nic nie pomoże i zostaje 1/3 co to sobie olała wszystkich i wszystko, i o to chodzi, żeby olewać przestali, żeby się nie obudzili z obiema rękami w nie swoim nocniku macając cudze gooowno… Przepraszam, ale musiałam dosadnie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Aniu kochana, gdyby można było zmienić obecną rzeczywistość… ale ja już mało mam na to nadziei i tylko się boję o dziewczyny – nasze córki, wnuczki, przyjaciółki i inne dziewuchy. Z rękami w nocniku to już jesteśmy od dawna i tylko my możemy to zmienić. Ale pewnie się nie uda, bo… sama wiesz. I wcale nie dosadnie, musiałabyś mnie posłuchać, kiedy rano czytam wiadomości 😦

   Polubione przez 1 osoba

   1. Nie pozostaje mi nic innego jak wystosować podobną prośbę.
    Drzewiej zastanawiałam się dlaczego opozycja, odbiera sobie wiarygodność występując w ubraniu z rynsztoka ale z wydarzenia na wydarzenie nabieram pewnośći ,że tu nie ma zadnej opozycji ni drugiej strony a jest jedno. Widać to wszędzie tam gdzie jest sporo pieniążków. Dotarliśmy nawet do „podpalenia reichstagu” napaści na punkt szczepień. Jedna ocena przedstawienia ,wszystkich stron , już nie dziwi a medale to tylko doprawienie sałatki by lekko strawna była ? .
    Sądząc po Pani znajomych , za chwilę , niczym w przedwojennym Krakowie, na głowę wyleje mi się zawartość nocnika i trochę mi szkoda tego czasu na pisanie ale może :” idę „…wystarczy by nie oberwać.

    Polubienie

   1. Ugruntowuję oczywiście te, które są dla kobiet wygodne. I cnoty i buty 🙂 A Kopciuszkowi musiało ułożyć się dobrze, nie ma innej opcji. A przynajmniej chcę w to wierzyć. W coś trzeba.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Myszko, mam nadzieję, że Kopciuszek założyła własną firmę i zrobiła się niezależna i nikt jej nie mówił co ma robić i nie musiała prosić o kasę na buty. I żyli długo i szczęśliwie. I to jest piekne zakończenie 🙂 Przytulaski.

    Polubione przez 2 ludzi

 8. Jak to dobrze, że nie mam żadnych cech niewieścich, więc o ugruntowaniu mowy nie ma. Potrafię żarówkę wkręcić, gwóźdź wbić, wymienić baterie, zarabiam, a od kuchni mam męża, ktory ugotuje i pozmywa. Niech więc on pielęgnuje cnoty niewieście, jeśli zechce. 🙂
  Teraz z kolei doradca ministra uważa, że tylko nauczyciel katolik może uczyć dzieci, a przecież szkoły już teraz siedzą z uczniami w kościele, brr
  Serdeczności zasyłam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s