Psie i paniowe smutki

Pan Pies zaczął utykać na przednią, wielką łapę, większą niż pozostałe trzy, bo ta na którą utykał, spuchła. Vet (już były) stwierdził, że to zwyrodnienie, bo Q. jest już stary itd. Kulał biedak kilka tygodni, aż znaleźliśmy dobrą duszę, która Pana Psa ostrzygła z kilogramów futra i wtedy mogliśmy łapę zobaczyć w całej łapiej okazałości. I już wiedzieliśmy, że to nie tylko starcze zwyrodnienie…

Mr. Dog before grooming – Pan Pies przed strzyżeniem

Załatwiliśmy niskopodłogowy samochód, do którego jakoś udało się włożyć 55 kilogramów Pana Psa i pojechaliśmy do innej kliniki, gdzie Pani Vet spojrzała na łapę i stwierdziła, że łapa ma raka. Zrobiła psu badania, potwierdziła diagnozę i wczoraj Q. został zoperowany. Na szczęście łapę udało się ocalić, ma tylko amputowany palec. Przy okazji Pani Vet usunęła narośl w wielkiego oka i wielki guzek z wiekiej łopatki.

Mr. Dog day after surgical operation – Pan Pies po operacji

Wczoraj po powrocie do domu spał i spał. Dzisiaj wstał, napił się wody, poszedł sam do ogródka, wrócił szybciutko, przekąsił kanapeczkę z kiełbasą i poszedł znowu spać. I będzie dobrze. Czego i wam życzę.

24 myśli na temat “Psie i paniowe smutki

 1. Piesek cierpiał, ale jego Państwo na pewno nie mniej. Przeżyłam starość i chorobę mojej koteczki (musiałam jej dawać insulinę codziennie) . Przeżywałam równie mocno, jak kotka (nie rozumiała, czemu ją kłuję, kto zrozumie?) Dużo zdrowia dla pana Q. i spokoju duszy dla Ciebie. Oby jak najdłużej był z wami .
  p.s
  jest już o zupie szczawiowej 😉

  Polubione przez 1 osoba

 2. Kochany Q. Może udało się z łapki wyłuskać co niepotrzebne tak do końca. U Skitusia było tylko naciągnięcie, a nie chodził przez dwa dni. Staruszki zaczynają się robić z naszych psiepsiołów kochanych. Q. dostojnie wygląda na fotce, dzielna kochana mordeczka, poprzytulaj od ciotki ❤ ❤ ❤

  Polubione przez 1 osoba

 3. „Czego i Wam życżę”… Hmmm. Że niby i my mamy spać??? Bo co do przekąszenia kanapeczki z kiełbaską [ale postną – dzis przecież piątek, a w Klechistanie nie pościć to crimen!] to zgoda pad podziałami. Tylko, że lepiej, by była to zakąseczka nie przekąseczka, bo człowiek to jednak niekiedy nie pies.
  Prosit!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jakoś przeoczyłeś malutką wzmiankę o tym, że będzie dobrze, ale cóż, to że ja nie mogę pić alko, nie znaczy, że mam innym zabraniać. Wiem, że to nie po chrześcijańsku nie zabraniać, ale coś we mnie polskiego, katolickiego i narodowego ducha raczej nie stwierdza się. Czego wszystkim życzę. (Glosa: żeby nadal nie stwierdzać u mnie ducha polskiego/katolickiego/narodowego) Cheers. I przytulasy oczywiście.

   Polubienie

 4. To nie fair że zwierzaczki też chorują! Nie powinno tak być, już wystarczy że człowieki się nacierpią różności i jeszcze o swoje kochane stworki martwić się muszą. Zdrowia dla Pana Psa i dla Was, uściski i trzymaj się dzielnie!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Myszko, zgadzam się z tobą bardzo, bardzo. Zwierzaki i tak są bardzo dzielne, chcąc być z ludźmi (choć właściwie nie mają wyjścia), a jeszcze ludzkie choroby przechodzą. I jeszcze coś mi przyszło do głowy: gdybyśmy byli bardzo biedni, to Q. by umarł przedwcześnie, bo jego operacja kosztowała 1500. Nie do uwierzenia. Przytulaski dla was!

   Polubione przez 1 osoba

  1. Tess, czyżbyś już odwiedzała? No tak, maj się kończy. Bardzo was chciałam zobaczyć, tym bardziej, że Pan i Władca mógłby w języku H. biegle pogadać (hihihi), oj szkoda. Głaski przekazałam z nawiązką, przytulasy dla was serdeczne.

   Polubienie

  1. Jotko, też nad tym ubolewam. Pan Pies nigdy się nie przyznaje do cierpienia. Żal biedaka, staramy się go pilnie obserwować, a on taki dzielny i cierpliwy. Całuski dla ciebie serdeczne 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s