Mamy nowe CiP – y!

Wiem, wiem, tyle się dzieje arcyważnych rzeczy, tyle bitew do wygrania, tyle słów do wykrzyczenia, plakatów do namalowania, tak wiele pisu do obalenia, kłótni do przeprowadzenia i tak dalej, ale nie mogę przemilczeć spraw bardziej ulotnich, antysmutkowych i czarodziejskich.

Pierwsze CiP wymyśliła Fuscilka (chyba ja wymyśliłam skrót, choć może się on nie podobać konserwatywnej części społeczności). Natychmiast Ciepłe i Puchate zostało przygarniete przez wszystkich potrzebujących i rozproszyło się po świecie jak dobra nowina. Nie można się oprzeć uczuciu przytulności, kiedy dostaje się Ciepłe z Puchatym, nie można się nie uśmiechnąć i nie poczuć się lepiej choć przez chwilę malutką. Ja tak mam i myślę, że nie jestem osamotniona w tym odczuciu.

Ale oto zjawił się Piotr, zwany Skowronem, który nie znając zapewne genezy pierwszego CiP, wymyślił, że ten skrót oznacza Całuski i Przytulaski, co jest jedną z najsłodszych rzeczy, które facet na przestrzeni wieków skompilował (obok poezji lirycznej, pralki i odkurzacza).

Dobra, nie zawracam głowy. Ja tak poza trybem.

Ciepłe i Puchate – przykład

27 myśli na temat “Mamy nowe CiP – y!

 1. Z pewną taką nieśmiałością chciałam zauważyć, że pierwszy raz z Ciepłym i Puchatym spotkałam się u pewnej blogowiczki z Poznania (nie pamiętam jej nicka).
  Było to jeszcze za czasów Dzienników Twojego Stylu, czyli w ubiegłym wieku;))).
  A później to już tak poszło, ze ludzie to sobie przyswajali i powielali.
  ps. a skrót baaaardzo mi się podoba

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jestem za 🙂 ciepłe i puchate równie dobre, co całuski i przytulaski, jedno i drugie potrzebne jak powietrze!!!
  Ja bym dodała cos dla smaku czyli Czekoladowe i Pikantne, spróbujcie czekolady z chilli:-)

  Polubienie

 3. Chciałam mojego CiP-a wstawić fotkę, ale nie wyszło. Myślę o Browciu zza Tęczowego Mostu obecnie, bo podobny do Quattro tylko mniejszy. Ale Ciepły i Puchaty był 🙂 Muszę u siebie pokazać i Browcia (zwanego czasem Bućkiem, jak sama nazwa wskazuje to zdrobnienie od Browar), i Rolfa, bo Szilkę i Skitula znasz z fotek.
  Ewcia, skąd się w ogóle wzięło Ciepłe i Puchate – to Fusilka musi znów przytoczyć tekst bajki. Warto, żeby jak najwięcej osób ją znało i rozsyłało Ciepłe i Puchate, jest teraz tak potrzebne jak nigdy. Buziaki!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Agness, wcale nie gapa, ale dobrze, że będzie ci można ci będzie wysyłać mnóstwo CiPów, a ty się nie obrazisz! Także niniejszym, uroczyscie wysyłam ci wielkie ilości Całusków i Przytulasów, opakowane w mnóstwo Ciepłego i Puchatego

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s